спорт

Олімпійська легкість та витривалість

Давні народи Азії та Африки ще до нашої ери влаштовували легкоатлетичні змагання. Справжній розквіт легкій атлетиці подарували Олімпійські ігри: тепер вона об’єднує бігові дисципліни, спортивну ходьбу, стрибки, метання, багатоборства, пробіги (біг по шосе) і кроси (біг по бездоріжжю).

На олімпіаді та у будь-якому парку

Заняття легкою атлетикою не вимагають дорогого чи специфічного знаряддя, заняття можна розпочинати у будь-якому віці, є цілий ряд загальних вправ, які спортсмени використовують як розминку, а аматори – як основу для занять. Щоб почати тренування потрібні лише зручне взуття та найближчий двір чи парк. Саме тому легка атлетика є не лише олімпійським видом спорту, але й одним із найпопулярніших у світі. 

Користь і небезпека  

Легкоатлетичні вправи зміцнюють імунітет і дають нашому організму чудове кардіонавантаження, тренуючи серце та судини. Регулярні заняття розвивають всі групи м’язів і тримають організм у тонусі. Біг, спортивна ходьба, стрибки допоможуть не тільки підтягнути тіло, але й зменшити прояви хронічного стресу, врівноважити емоційний стан, покращити сон і сексуальне життя. Легкоатлети мають більше шансів «втекти» від депресії та старості. Про те, як біг впливає на мозок, ми вже розповідали раніше.

Але не варто нехтувати й ризиками. Спортсменам можуть загрожувати травми ніг через різке збільшення темпу тренувань, відсутність підготовки та розминки, неправильне взуття, порушення техніки бігу. Дефекти стоп, слабкі м’язи та зв’язки, гіперпронація, плоскостопість — всі ці порушення також впливають на баланс при навантаженні на опорно-руховий апарат.  

Взуття для тренувань та досягнення науки

Для занять легкою атлетикою потрібне якісне та зручне взуття. Воно захищає ногу, допомагає зменшити навантаження та покращити показники атлетів. Парусинові туфлі з каучуковою підошвою, які використовували у XVIII ст., були першим спортивним взуттям, у XX ст з’явилися кросівки. Зараз у кожного відомого бренду спортивного екіпірування  є унікальні технології (Air Max, Boost, Flytefoam…), з якими асоціюється взуття лише цієї компанії. Конструкція кросівок постійно вдосконалюється, в розробці беруть участь не тільки дизайнери, але й фізики, хіміки та інженери.

Підошва спортивного взуття може складатися зі спеціального гранульованого термопластику, містити в собі пружини, карбонові пластини та розмаїті амортизаційні подушки, заповнені газом чи бульбашками повітря. Такі хитрощі дозволяють отримати кращу пружність, поглинають ударне навантаження і підвищують інерцію.

При виробництві верху кросівок також використовують технологічні новинки: цільнов’язану безшовну конструкцію, дихаючі і надміцні матеріали, армовані нитки, що виконують функцію ребер жорсткості… Це забезпечує зручність і гнучкість взуття та дозволяє надійно утримувати стопу в правильному положенні під час руху.

Для професійних спортсменів іноді виготовляють навіть повністю індивідуальне взуття, використовуючи зліпки ніг. 

Підтримка стопи для сучасного легкоатлета

Багато століть тому перші легкоатлети бігали по природному покритті (траві, землі, піску) босоніж. Нерівний ґрунт заповнював склепіння стопи, що дуже полегшувало її функцію опори і відштовхувача. Та між пробіжками босоніж рівнинами Африки та у кросівках по асфальту є велика різниця. В умовах цивілізації людина переміщується лише по плоских та жорстких штучних покриттях. Тому кістки, зв’язки та м’язи ніг зазнають постійних перевантажень. Стопа поступово програє у боротьбі з асфальтом і деформується та стає більш пласкою. Якщо не зупинити цей процес —  швидкого і якісного бігу та стрибків не вийде. Спортсмени зі слабкою стопою під час бігу наче «прилипають» до доріжки. І на цьому складнощі не закінчуються: через нерівномірний розподіл навантаження згодом страждають зв’язки та колінні суглоби.

Використання шейперів ходи Insoly протягом дня дозволить вам навчитися підтримувати оптимальну позицію стопи і постави. Так ви зменшите ризик травм під час занять легкою атлетикою та покращите координацію рухів та баланс тіла. Адже здорова стопа – це основа якісного бігу, стрибків та вправ. Незалежно від мети — готуєтесь ви здолати марафон чи просто тренуєтесь у парку – варто заздалегідь подбати про профілактику патологічних змін стопи та опорно-рухового апарату. Лише тоді заняття приноситимуть вам користь та радість.

Рух — це життя, здоров’я та краса. Шнуруйте свої кросівки і — вперед до нових досягнень разом з королевою спорту – легкою атлетикою!