спорт

Гра за правилами літа

Волейбол єднає

Лежати цілий день на пляжі – не ваш варіант відпочинку? А як щодо матчу з пляжного волейболу? Цей спорт сповнений літа та юності. Легкий і безтурботний, як відпустка чи вікенд, волейбол не потребує складних спеціальних навичок чи особливих фізичних даних. Зазвичай вистачає всього однієї партії, щоб зрозуміти суть гри та почати отримувати задоволення від її динаміки. Волейбол не даремно входить в десятку найпопулярніших ігор у світі: складно знайти людину, яка жодного разу не пробувала свої сили у цій грі. 

М’яч через сітку — і ще безліч правил: як грають у волейбол на професійному рівні.

Головна мета – «добити до підлоги», тобто перекинути подачу через сітку на сторону команди супротивника так, щоб м’яч торкнувся землі. Або — щоб суперник припустився помилки. У першу версію волейболу  грали камерою від баскетбольного м’яча. Та згодом був створений спеціальний легкий волейбольний м’яч.

За сучасними правилами волейбольна партія не має часових лімітів. Перемогу у грі отримує команда, яка виграє три партії. Під час матчу приймати подачу можуть усі гравці. А після максимум трьох торкань м’яча до землі команда має знову перекинути м’яча через сітку. Відбивати дозволено будь-якою частиною. Ключова якість для волейболу — швидкість реакції. Гравці мають встигати проаналізувати ситуацію миттєво, щоб вирішити чи варто відбивати м’яч самому, чи зробити пас іншому гравцеві. Лишень уявіть швидкості: у професійних матчах м’яч у повітрі деколи досягає 130 км/год.

FIVB (Міжнародна федерація волейболу) зараз об’єднує 219 національних федерацій. Цікаво, що з роками збільшується не лише популярність гри, але й зріст волейболістів. Ще у 1970-х практично всі професійні спортсмени  були до 2 метрів заввишки. Тепер же у командах високого класу (навіть жіночих) зріст майже всіх гравців починається зі 195 см.

Проти професійного пляжний волейбол, звісно, має менше правил, та незмінно важливими залишаються спортивна поведінка та чесність на полі.

Кому корисний волейбол. 

Волейбол – гра, доступна для опанування у будь-якому віці. Він розвиває гнучкість, швидкість, спритність та координацію рухів. Це неконтактний, а тому досить малотравматичний вид спорту. Волейболісти  –  стрункі та підтягнуті, адже кожен матч спалює досить багато калорій, дає заряд бадьорості, енергії, сил та гарного настрою.

Ця рухлива гра корисна для здоров’я тим, що покращує кровообіг, зміцнює дихальну систему та імунітет. Під час матчу активно працюють всі групи м’язів (в тому числі м’язи очей). Волейбол – емоційний та експресивний спорт. Волейболісти за досить короткий проміжок часу встигають відчути весь діапазон почуттів: від розчарування через пропущений м’яч до радості за команду після виграної партії. Такі сплески емоцій в підсумку чудово допомагають гравцям розслабитися та скинути психологічне перевантаження.

Підтримка стопи для високих стрибків та складних подач

Для волейболістів значення мають не лише фізична сила та реакція, але й координація та «стрибучість» – можливість високо піднятися над сіткою. Тут важлива злагоджена робота всього тіла: фактично, кожен рух — “ефект пружини, що розпрямляється”. Якщо ви зробите ставку лише на силу рук та спробуєте бити по м’ячу, не зважаючи на положення ніг і корпусу, то навряд чи принесете своїй команді радість перемоги.

Тож потрібно навчитися працювати усім тілом – правильно переносити його вагу та відчувати удар.Правильне взуття допоможе у цьому, та не забуваймо і про устілки.  Шейпери ходи Insoly допоможуть вам виграти й на волейбольному полі, й у грі проти старіння організму. Вони підтримують баланс та рівновагу тіла, сприяють формуванню правильної позиції постави та оптимізують розподіл навантаження на стопу. Хоч грають у волейбол руками, та все ж головне навантаження лягає на ноги. Стопи страждають найбільше: за статистикою вони травмуються у 2-3 рази частіше ніж руки й спина.  А пошкодження, переважно — через втому від неправильного навантаження, а не гострі травми.

Для задоволення від волейболу та покращення життєвого тонусу достатньо натягнути сітку і зібрати компанію. А результативність гри залежить від багатьох важливих факторів. В тому числі — від здоров’я ваших стоп, які незмінно допомагають тримати рівновагу та амортизують стрибки й удари.

Наважтеся додати руху, корисної та цікавої активності у своє літо! Пляжні майданчики уже чекають на ваші бездоганні волейбольні подачі.