збереження здоров'я

Вплив амортизації стопи на суглоби та спину

Ходьба, біг, стрибки, балансування, плавання — усе це забезпечують нам наші ноги та стопи. Перелічені дії супроводжуються посиленим впливом на наші кінцівки. Гомілковостопний комплекс — складна система, у якій налагоджені процеси взаємозв’язку не лише між власними складовими, але й з іншими частинами опорно-рухового апарату людини. 28 кісток, 33 суглоби, 112 зв’язок та 34 м’язи працюють разом для того, щоб ви могли рухатися.

Що відбувається коли ви просто гуляєте парком? Нога одночасно і утримує вагу тіла, і плавно переносить її, щоб ви не відчували жорсткого рельєфу поверхні. Процес руху поділяється на дві основні фази. За нормального перебігу кожної з них, наша стопа виконує усі свої функції, серед яких — амортизація сили з якою поверхня землі впливає на наше тіло. Кістки стоп підтримуються м’язами, сухожиллями і зв’язками таким чином, щоб стопи пом’якшували удари об землю. Лише уявіть, під час марафону бігун вагою 75 кг зазнає навантаження понад 7800 тонн!

При нерівномірному розподілі маси тіла на наші стопи відбуваються порушення їхніх функцій, що спричиняє зміни в ідеальному механізмі руху. Якщо амортизація стоп недостатня — усе тіло відчуває шок від неочікуваної для нього сили удару об землю, оскільки від стоп ця сила передається далі по структурах опорно-рухового апарату. В той час як одні структури ноги перенапружуються, щоб компенсувати таку неочікувану силу удару, інші — не задіяні на повну. Результатом такого порушення стає зміна в злагодженій роботі не лише стоп, а й інших систем організму (передусім, опорно-рухового апарату). Ось чому ви можете відчувати біль у стопах, коліні чи, навіть, спині.

В ідеальних умовах наші стопи чітко виконують завдання амортизації. Та часто вони не ідеальні. Наслідки захворювань, травми, вроджені вади, поважний вік, незручне взуття, нерівномірні тренування чи перенапруження під час виконання певної роботи — усе це зумовлює зміни в здатності стопи компенсувати силу удару. Шейпери ходи допоможуть забезпечити профілактику перелічених порушень і підтримати баланс та амортизацію ваших стоп.

_
Більше про шейпери ходи Insoly на нашому сайті.