спорт

Збираєтесь за місто? Прихопіть ракетки та воланчики

Після робочого тижня так хочеться перемкнутись на відпочинок. Можливо, відлежатись у гамаку… але значно краще — додати у свої вихідні корисної активності. Скоріше за все, у вас або ваших близьких є все необхідне для бадмінтону. Тож візьміть з собою ракетки та волан, або нагадайте про це в компанії. Відпочинок принесе ще більше користі та задоволення, ніж ви очікували — і ось чому.

 

“Непомітні” кардіо тренування. 

Хочете схуднути чи підкачати м’язи без нудних одноманітних вправ? Обирайте бадмінтон, адже він значно більш захопливий, ніж тренування у спортзалі, шейпінг чи аеробіка. Під час гри всі фізичні навантаження відходять на другий план, а на першому – азарт, переживання та емоції від виграшу..

Бадмінтон – одна з найбільш енерговитратних ігор. За кожне тренування гравець пробігає близько 5 км з постійною зміною темпу, а враховуючи стрибки, різкі повороти, нахили, випади та удари – близько 10 км у довжину та кілометр у висоту. І це за матч, що вдвічі коротший, ніж тенісний! Такі кардіонавантаження сприяють покращенню обміну речовин та спалюванню калорій.

Бадмінтон часом називають ”шахами з ракеткою”. Спортсменам необхідно розробляти власну стратегію та постійно передбачати дії суперника. Ця динамічна гра суттєво покращує силу, рефлекси й швидкість реакції гравців. Під час матчу доводиться постійно слідкувати за воланом і приймати миттєві рішення. Такі навички згодом будуть корисними й під час керування автомобілем, і для управління космічним кораблем. Саме тому бадмінтон входить в програму підготовки космонавтів NASA.

Волан розвиває найбільшу швидкість серед спортивних снарядів. Під час професійних матчів його середня швидкість сягає 350 км/год (швидкість тенісного м’яча – 250 км/год, а футбольного – 210 км/год). Гравець зазвичай вже й не бачить волану в польоті, а приймає його лише орієнтуючись на положення тіла суперника, передбачаючи удар. 

Чому саме бадмінтон?

У бадмінтон зараз грає кожна 50-та людина у світі. Цим видом спорту можна займатися майже на будь-якому майданчику — на вулиці чи в закритому приміщенні. Потрібні лише дві ракетки, воланчик та невеликий простір (на одному тенісному корті можна розмістити аж 5 майданчиків для бадмінтону).

Під час матчу спортсмени по черзі відбивають ракетками легкий м’яч з оперенням. Мета гри – набрати очки, перекинувши через сітку волан таким чином, щоб той впав і торкнувся землі на половині супротивника. Також можна спровокувати суперника вибити волан за межі корту чи пробити ним в сітку.

Схожі ігри з опереним корковим м’ячем і ракетками були відомі ще на території Стародавнього Китаю, Індії, Сіаму та Греції. Сучасний бадмінтон бере свій початок з помістя Бадмінтон в Англії. М’ячик з пір’ям привіз туди герцог Бофорт з Індії.

З 1992 року це олімпійський вид спорту, який включає 5 дисциплін: одиночний розряд (чоловіки й жінки), парний розряд (чоловіки й жінки) та мікст (змішаний парний розряд). Світові чемпіонати бадмінтону проводяться з 1977 кожні два роки. Найсильнішими вважаються спортсмени з Данії, Великої Британії, Індонезії, Німеччини. 

Від 6 до 106

Бадмінтон – легкий, безпечний і малотравматичний вид спорту. Саме тому ним можна займатися як дітям, так і дорослим та навіть літнім людям. По всьому світу проводяться змагання ветеранів, де є вікові категорії 75+. Зовсім маленьким дітям ще складно зрозуміти правила гри та виконувати частину рухів, тому оптимальний вік для початку тренувань – 6-7 років.

Цей вид спорту залучає всі групи м’язів, гармонійно та збалансовано. Під час гри працюють гомілки, сідниці, стегна та стопи. Гарне тренування отримують і руки, прес та поперек. Також бадмінтон корисний для профілактики та лікування короткозорості. Гра не лише покращує фізичну форму, але й навчає планувати наперед кожен свій крок. Бадмінтон заспокоює, тренує стресостійкість та знижує рівень агресії, направляючи енергію в азартне й корисне заняття.

Пружність в ногах — для точних ударів

Заставити легкий м’яч з пір’ям пролетіти майже 14 метрів непросто. Щоб добити волан до задньої лінії поля супротивника потрібна справді висока швидкість руху ракетки та сильний замах.  Виграє партію той, хто має хороший баланс, гнучкість та контролює правильну техніку рухів не лише руки, але й всього тіла. Часто бадмінтоністи додають висоти й динаміки ударам, виконуючи їх у стрибку.

У бадмінтоні присутні різкі рухи, випади, спринт, стрибки та приземлення. Разом вони створюють значні навантаження на стопу гравця, тож особливу увагу варто звертати на якісні устілки, підібрані індивідуально. Використання шейперів ходи Insoly знижує навантаження на стопу та робить тренування більш комфортним. Нормалізація форми стопи покращує її функції, додає пружності ході та кращого балансу всьому тілу, тому стрибати й відбивати складні подачі стає значно легше.

Отож беріть ракетки та воланчик, кличте дітей, дружину, чоловіка чи друзів – і гайда тренувати м’язи та уважність граючи у бадмінтон!