хода

Поради для тих, хто багато ходить

1964 рік. Японія. Країна готується до Олімпіади в Токіо. Від ажіотажу японське суспільство заразилося олімпійською лихоманкою. Саме в цей час випускають прилад під назвою «манпо-кей», що перекладається як «вимірювач 10 тисяч кроків».

Ідея, що людині потрібно зробити 10 тисяч кроків щодня, знайшла відгук серед японців, а згодом вийшла і за межі країни та поширилася по цілому світу. Вона також має під собою наукове підґрунтя. І британська Національна служба охорони здоров’я, і американські Центри з контролю та профілактики хвороб мають «золотий стандарт» — 150 хвилин на тиждень помірної рухливості, що дорівнює близько 8 000 кроків на день, каже для BBC експертка з дієтології та фітнесу Лаура Вільямс.

Тривалі прогулянки допомагають зв’язкам, сухожиллям та м’язам ніг працювати ефективніше, покращують роботу серцево-судинної системи. Швидка ходьба безпечніша, ніж біг, оскільки має менший ризик травмування.

  • Якщо ви любите часто прогулюватися, то знаєте, що передумова здоров’я ніг — правильно підібране взуття. Купуючи взуття, спробуйте різні марки, стилі та розміри. Як правило, одні й ті ж розміри різних фірм різняться між собою.
  • Уникайте підборів. Для любителів ходьби підійдуть черевики з арковою опорою і достатньою амортизацією для правильного поглинання ударів. Натомість високі підбори переносять вагу на подушечки ніг, створюючи додаткове навантаження на м’язи та суглоби. Це причина болю в ногах наприкінці дня. Для ходьби шукайте взуття з низьким або плоским каблуком та хорошою амортизацією.
  • Подбайте про устілку та шкарпетки. Шкарпетки можна шукати стандартні і купувати їх, наприклад, у спортивних магазинах. Устілку часто рекомендують створювати індивідуально. Наша стопа така ж унікальна, як і відбиток пальця, тому устілки масового виробництва інколи здатні навіть нашкодити. Ми у Insoly виробляємо шейпери, які забезпечують безперервну оптимальну амортизацію рухів та рівномірний розподіл навантаження. Стопи будуть зафіксовані в анатомічно правильному однаковому положенні, що забезпечить найзручнішу ходу та рівну поставу. Ногам (і вам) буде комфортно.
  • Купуйте взуття ввечері. Упродовж дня ноги дещо збільшуються. Тому рекомендовано приміряти нові кросівки чи черевики саме ввечері. Такий підхід допоможе потурбуватися про ноги, якщо вони збільшаться після тривалої прогулянки.
  • Подбайте про рюкзак, який рівномірно розподілятиме вагу на плечах. Після тривалої прогулянки сумка через плече чи екоторбинка можуть стати причиною болю в спині.
  • Також перед прогулянкою та після неї варто зробити розминку та заминку відповідно. І пийте багато води, щоб тіло було достатньо зволоженим.

_
Більше про шейпери ходи Insoly на нашому сайті.