збереження здоров'я, мода

Угги – комфорт чи небезпека?

Угги – взуття, яке викликає радикально протилежні емоції. Сьогодні UGG –  не лише ім’я торгової марки, а й збірна назва цілої категорії взуття з овчини та її штучних замінників. Його обожнюють та зневажають, вважають універсальним та жахливим, люблять за зручність та критикують за непродуману конструкцію…

Чоботи впізнаваного силуету найрізноманітніших кольорів та дизайнів роками не втрачають свою актуальність у гардеробах трендсетерів, тому запрошуємо разом розібратися у плюсах та мінусах цього взуття.

Шлях до всесвітньої популярності

 В Австралії та Новій Зеландії взуття з овчини було традиційним для фермерів та сільських жителів. Схожі чоботи носили й селяни у північних районах Китаю. Згодом угги зігрівали ноги пілотів цивільної та військової авіації та лижників. Та справді популярними у 1970-х роках ці чоботи зробили… серфінгісти. Їм сподобалося гріти ноги в хутряному взутті після холодної води та піску.

Історія про те, як у 1978 році Браян Сміт привіз в Америку 40 пар «австралійських чобіт» стала легендарною. Підприємливий віндсерфер заснував компанію Ugg Holdings Inc та зареєстрував логотип UGG Australia. Популярність уггів у 80-х роках минулого століття швидко поширилася з Каліфорнії на всю територію США. А трохи згодом, завдяки зіркам кіно й телебачення та старанням компанії Deckers Outdoor Corporation, вони знайшли своїх поціновувачів по всьому світу.

Щойно угги стали популярними модники розділилися на два протилежні табори, обожнюючи та ненавидячи їх. Хтось вважав, що зовсім скоро про це дивне взуття всі забудуть, та праві виявилися ті, хто пророкував уггам тривалий успіх.

Затишні та трендові

 Угги носять зірки Голлівуду та домогосподарки, власники компаній та студенти, діти й матусі. Чоботи з овчини поєднують в одному образі з джинсами, сукнями, жакетами, пальтами та навіть з дорогими шубами. Це взуття пасує до одягу в стилі кежуал і добре вписується в модні тенденції, які все частіше радять не жертвувати практичністю та зручністю свого гардеробу заради примарної краси.

Взуття з натуральної овчини підтримує комфортний мікроклімат: у спеку дає приємну прохолоду та сухість ніг, а в морози надійно захищає від холоду. Прихильники уггів  стверджують, що ці чоботи можна носити без шкарпеток навіть у невеликий мороз.

Угги м’які й не натирають мозолі. Чобітки з овчини легко взувати, за це їх люблять діти та вагітні жінки. Майбутні матусі часто страждають через набряки, тому шукають взуття, яке не стискатиме ногу. Але чи відчуття затишних «кімнатних капців» у вуличному взутті є корисним для наших стоп?

Чи можуть угги бути шкідливими?

 Моделі уггів для малюків та підлітків є досить популярними. Та чи звертали ви увагу на човгаючі звуки, які зазвичай супроводжують пересування дітей у такому взутті? Це відбувається тому, що нога не достатньо зафіксована у м’якому чобітку з овчини. Через відсутність щільного задника при тривалому використанні м’який матеріал уггів швидко деформується, а п’ята стоптується й опускається вниз. Тому ці трендові чобітки можуть стати причиною неправильного розвитку стопи у дітей, плоскостопості та проблем з поставою.

Попри всі переваги: відсутність високих підборів, натуральні матеріали та комфортні відчуття, дуже обережними варто бути при використанні уггів і вагітним. Організм, готуючись до пологів, виробляє гормон релаксин, який пом’якшує зв’язки, тому надійна підтримка стопи в цей період стає особливо важливою. Лікарі зауважують, що угги можуть бути шкідливими для суглобів та опорно-рухового апарату загалом. М’які чоботи при кожному кроці розтягуються та сповзають, нога змушена працювати значно інтенсивніше, а ризик травм зростає.

Навіть цілком дорослим і не вагітним людям краще використовувати угги не довше, ніж кілька годин поспіль. Ми не знайшли жодного дослідження великої вибірки чоловіків та жінок різного віку у якому б детально описувався вплив саме уггів на стопи людини. Але водночас беззаперечним є те, що це взуття погано пристосоване для повсякденного та тривалого носіння на вулиці. Окрім недосконалої фіксації стопи такі чоботи мають абсолютно плоску підошву, яка не амортизує удар п’яти при дотику з землею. Тому ваш опорно-руховий апарат зазнаватиме додаткового навантаження.

До речі, розрекламований варіант «носити угги на босу ногу» точно не є найкращим з погляду гігієни. Адже чоботи з овчини затримують тепло і вологу, що створює ідеальні умови для розвитку грибкових захворювань стопи. Щоб запобігти цьому – варто все-таки одягати шкарпетки.

Користуємося перевагами та мінімізовуємо ризики

 Вам справді тепло та зручно в уггах, ви любите свої чобітки з овчини, але також любите і свої стопи? Тоді варто подбати про те, щоб зробити зимові прогулянки максимально здоровими. Пам’ятайте  –  якими б затишними не були угги, не варто носити їх цілий день, адже таке взуття зовсім не створене для прогулянок на довгі дистанції!

Лікарі-ортопеди застерігають: якщо у вас є навіть мінімальні вроджені чи набуті ортопедичні проблеми, то використання взуття з плоскою підошвою і поганою підтримкою стопи може суттєво їх загострити та призвести до болю в колінах і спині.

Як можна мінімізувати шкоду для опорно-рухового апарату від використання не дуже ергономічного взуття? Подбайте про індивідуальні устілки для підтримки ваших стоп в анатомічно правильній позиції. Шейпери ходи Insoly забезпечать профілактику та ефективне усунення больових відчуттів, допоможуть зберегти правильну поставу та подбають про здоров’я ваших суглобів. Покладіть ортопедичні устілки Insoly у своє основне взуття та відчуйте всі переваги природної грації.

Нехай ваші зимові прогулянки завжди будуть теплими, комфортними та корисними для здоров’я!