спорт

Танець: рух для краси та здоров’я

Світ дистанційної роботи, навчання та комунікацій всадив нас перед моніторами. А обмеження поїздок під час жорсткіших локдаунів ще більше загострило проблему гіподинамії. 

Ми вирішили нагадати про користь від занять різними видами фізичної активності та заохотити наших читачів вже сьогодні спробувати новий вид рухової активності. Наприклад — котрийсь із видів танцю.

 

Танець — мистецтво руху та спосіб комунікації

Мистецтво хореографії — “письма рухом” — одне з найдавніших. Живучи окремими племенами на великих відстанях, люди творили різні види танцювальних па та зв’язок. Танець був способом зняти напругу, висловити емоції. Специфічні танці ставали символами племені чи народу. Специфіка рухів залежала від клімату, вірувань, національних костюмів, у яких виконували танець. 

З розвитком культури танець став частиною важливих суспільних подій, елементом виховання (наприклад, у спеціальних школах для дітей), важливою частиною народної культури та… чудовим корисним спортом!

 

Танцювальний спорт: користь та виклики.

Спорт чи мистецтво? Завершимо цю суперечку не почавши, адже окремі види танців, як-от бальні танці чи танець на льоді (фігурне катання) є олімпійськими видами спорту — зі спортивними званнями, ступенями, нагородами та змаганнями. Поза сумнівом, крім механічної роботи над удосконаленням рухових навичок, для танцюриста важливе відчуття музики, пластика та вміння вкласти душу у рухи. Отже, мистецький компонент — також присутній. Та без багатогодинних тренувань результатів досягти неможливо, а тому — професійний спортивний танець розвиває витривалість, наполегливість та вміння долати складнощі.

Танцюристів впізнають по ході. Правильна постава та граційні рухи стоп — результат розвитку всіх м’язів тіла та постійного вдосконалення координації.

Існує думка, що професійні заняття танцями шкодять здоров’ю. Частка правди — у тім, що фізичні перевантаження будь-якої природи — некорисні. Та якщо замість медалі чи звання головною метою зробити відмінне здоров’я та комфорт — танець однозначно приноситиме лише користь та задоволення.

 

Танцювальний фітнес.

Те, що рухатись під музику — радісно, тренери помітили вже давно. Але танцювальні види фітнесу вийшли на ринок відносно нещодавно. Приміром, зумба — ефективний та радісний спосіб підняти життєвий тонус та позбавитись від надміру ваги.

Інші види танцювального фітнесу базуються на латиноамериканських танцях. Запальна музика створює атмосферу позитиву, а рухи — не просто навантажують м’язи, а дозволяють вивільнити емоції та відчути себе впевненіше.

 

Фізіологічне положення стоп під час танцю.

Як і у будь-якому виді фітнесу, для танцювальних кардіонавантажень важливе спеціальне взуття. Є величезна різниця між заняттями босоніж та у взутті, що підтримує фізіологічну форму склепінь стопи. Адже на тренуванні ми танцюємо, щоби збільшити навантаження на організм. Чи впораються з таким навантаженням стопи? Краще не перевіряти, а створити корисне та комфортне місце для них. Шейпери ходи Insoly — чудове рішення для танцювального фітнесу: вкладені у взуття, вони миттєво змінюють положенні ніг — і Ви виглядатимете стрункіше та граційніше вже з перших кроків. 

 

Дбати про здоров’я стопи — і танцювати у будь-якому віці.

Добре, що в сучасному світі зникають вигадані обмеження. І почати займатись улюбленим спортом чи мистецтвом можна у будь-якому віці.

Професійні танцювальні школи набирають дітей з чотирирічного та навіть трирічного віку. Але пам’ятаймо, що у дитячому віці формується весь організм, і стопа зокрема. Тож важливо подбати про її фізіологічне положення під час тренування.

За відсутності протипоказів, танець — чудова активність для вагітних. Положення стопи на тренуваннях тут надзвичайно важливе: під час вагітності навантаження на ноги зростає, і важливо допомогти стопі адаптуватись та витримати вагу вже двох танцюристів: мами та маляти.

Радість життя, яку дарує танець, допоможе покращити настрій та життєвий тонус людей старшого віку. Їхні стопи також потребують особливої підтримки, адже з віком амортизаційні властивості суглобів та зв’язок знижуються, тож збільшується ризик травм і неприємних відчуттів. Підтримка стопи є вирішальною і в цьому випадку.

Тож — потанцюймо? Напевно, немає приємнішого способу прийти у форму. Використовуймо якісні засоби для підтримки положення стопи — і хай рух буде в радість!