спорт

Спортзал не для вас? Займайтеся руханкою з друзями на природі

Якщо заняття спортом для вас не надто приємні, то спробуйте урізноманітнити процес — запросіть друзів позайматися разом. Результати одного з останніх експериментів свідчать, що люди отримують більше задоволення від фізичної активності, коли займаються не наодинці, а разом із кимось. 

Під час дослідження 117 людей віком від 27 до 73 років попросили носити з собою смартфони впродовж чотирьох днів. Вісім разів на день учасники дослідження отримували нагадування на телефон, щоб зафіксувати, що вони роблять, з ким і де саме. Якщо вони знаходилися надворі, то фіксували наскільки зелено навколо. Також оцінювали, наскільки щасливо почувалися і скільки задоволення від активності отримували у той момент. 

Щасливішими під час активностей були ті респонденти, які займалися спортом разом із партнером, другом чи колегою по роботі. Натомість ті, хто займалися спортом наодинці почувалися менш щасливими. Також учасники дослідження зазначали, що найбільше насолоди отримували, рухаючись по зелених природних зонах, на відкритому повітрі

Якщо згодом ці результати будуть підтверджені іншими дослідженнями, то науковці рекомендуватимуть людям не лише фізичну активність, а й пропонуватимуть залучати до спорту інших. І обирати місця, де займатися спортом найбільш приємно. 

Також дослідження показали, що ваші заняття спортом будуть регулярними і веселими радше із друзями і надворі, ніж у приміщенні, коли займаєтеся самі.

Проте дослідження остаточно не підтверджують, що друзі та зелені простори є причиною хорошого настрою під час спортивних чи фізичних активностей.

Також науковці наголосили, що не запитували у людей про ціль їхньої активності. Коли учасники дослідження звітували про свою рухливість, то це могло означати навіть роботу по дому, їзду на велосипеді, прогулянку з родиною в парку тощо. До того ж треба ще довідатися, чи задоволення від активності залежить від цілі. 

Оригінал: Rachael Rettner

_
Більше про шейпери ходи Insoly на нашому сайті.