хода

Що впливає на тривалість життя вашого взуття

Захист ніг, можливість ходити будь-куди та комфорт під час тривалого перебування на ногах — основні функції взуття. Якщо воно їх не виконує, то або обрано неправильно, або зносилося і потребує заміни.

Загалом рекомендують замінювати взуття кожні 8-12 місяців експлуатації (для бігових кросівок цей показник варіюється у проміжку 500-700 кілометрів).

Ці поради допоможуть уникнути проблем зі здоров’ям, які можуть бути викликані зношеними черевиками: від пошкодження нігтьової пластини до болю в спині та у суглобах. 

Утім, можна продовжити тривалість життя улюбленої пари, користуючись цими порадами:

  1. Змінне взуття

Щоденно ходити в одних і тих же кросівках — перевірений спосіб якомога швидше відправити їх на смітник. Навіть у суху погоду взуття вбирає вологу ніг і промокає. Таким чином, до вечора воно все більше деформується (і байдуже, чи це шкіряне взуття, чи текстильне, чи інше). Розплануйте свої походи так, щоби пара взуття встигала підсохнути при кімнатній температурі хоча б упродовж доби.

Скористайтеся колодками з дерева. Вони вбирають вологу і допомагають позбавитися від неприємного запаху, до того ж колодки розправляють складки й повертають взуттю первісну форму. Найбільш відповідним матеріалом для колодок є кедр.

  1. Сніг, вода і реагенти — вороги взуття

Найбільш поширена проблема шкіряного взуття — тріщини на шкірі. Вони з’являються незалежно від вартості. Взуття, в яке просочилися суміш води та реагентів, що ними посипають сніг, врятувати важко. Щоб запобігти такій ситуації, перед виходом обробіть взуття спеціальним спреєм.

  1. Скажіть ні батареям та обігрівачам

Від сушіння на батареї чи біля обігрівача шкіра тріскає, а саме взуття втрачає форму. Найкраще його залишити в сухому приміщенні кімнатної температури.

  1. Уникайте дешевого взуття

Так, це банально, але правда. Дешеве взуття служить менше, ніж дороге. Зате, друге потребує більшої уваги. Що раніше ви почнете правильно доглядати за взуттям, то довше воно прослужить. Наче й очевидно, але у щоденній біганині ми часто про це не замислюємося.

  1. Доглядайте за взуттям правильно

Ретельно підібраний набір жирів, які входять до складу якісного крему — підживлює шкіру та насичує її кольором. Бджолиний віск — оберігає шкіру від вологи.

Відмовтеся від використання засобів із силіконом. Він створює тільки короткотерміновий ефект. Силікон не дає шкірі дихати, а через липку структуру до нього прилипає порох.

Не витирайте взуття вологою ганчіркою та не мийте його під водою. Відмовтеся від використання пральної машини (навіть делікатний режим здатен нашкодити!).

  1. Пам’ятайте про підошву

Варто регулярно чистити підошву власного взуття. Як мінімум — позбутися камінців, що застрягають у проміжках. Тут щітка та голка у допомогу. Рідина для зняття лаку та зубна паста, якими часто рекомендують відбілити підошву, можуть їй тільки нашкодити. Якщо не впевнені у власних силах — віддайте взуття професіоналам.

  1. Простежте, чи рівномірно зношується підошва у вашому взутті 

Плоскостопість та інші деформації стоп спричиняють нерівномірний розподіл тиску стопи на підошву. Через це підошви стираються нерівномірно, наприклад, більше із зовнішнього чи внутрішнього боку. Запобігти цьому можна, використовуючи шейпери ходи.

Розповімо більше про порушення стоп і їх причини в наступних матеріалах. 

_
Більше про шейпери ходи Insoly на нашому сайті.