збереження здоров'я

Навіщо потрібна підтримка склепіння стопи?

Стопа – невелика частина тіла людини, але це наша головна опора у статичній позиції та при пересуванні. Дві основні функції стопи – її стабільність та динаміка, здатність забезпечувати і рух, і рівновагу. Розглянемо  будову стопи, щоби зрозуміти, як їй вдається виконувати обидві протилежні задачі. А також – дізнаймось про ризики, які наша щоденна активність несе для стоп. І, звісно, підкажемо, як ці ризики мінімізувати.

 

Будова стопи

Стопа людини складається з 26 кісток, 7 суглобів, 6 основних м’язів та тильні міжкісткові м’язи. 

Кістки утворюють 3 точки опори та формують два склепіння: поздовжнє або зовнішнє та поперечне або внутрішнє. Завдяки цим точкам опори тіло людини має правильну статичну позицію. 

М’язи згинають та розгинають суглоби стопи. Вони забезпечують її рухомість та плавність ходи.

 

Пристосованість до навантажень

Кістки склепінь разом зі зв’язками, що їх підтримують, щодня витримують більше вагове навантаження, ніж будь-яка інша частина тіла. Хоч у ході бере участь вся опорно-рухова система організму, майже 70% ваги тіла амортизує саме стопа. Тому її фізіологічна будова – така, яка здатна витримувати це випробування щодня. В нормі, стопа не стає пласкішою від ваги тіла. Незначне розсування склепінь при ході допускається лише у разі, якщо людина переносить вантаж. Проте нерідко буває, що форма стопи змінюється, і її амортизаційні властивості знижуються. Розподіл навантаження зміщується на інші кістки та суглоби, і з часом це спричиняє різноманітні проблеми опорно-рухового апарату.

Чому ж трапляється так, що стопа “підводить”? І як їй допомогти залишатись нашою опорою?

Цивілізація рухається вперед. Та водночас, вона віддаляє людину від природних умов, для яких створене наше тіло. Стопи людини відпочатково пристосовані до ходіння босоніж по природній поверхні – землі, піску чи траві. Сьогодні ж усі ми пересуваємось по твердому дорожньому покриттю, і взуття наше – переважно жорстке та недостатньо еластичне.

 

Плоскостопість – особливість анатомії чи наслідок способу життя?

Поширений результат носіння жорсткого взуття – зменшення висоти підйому стопи або плоскостопість. Такий стан впливає на ходу: кроки стають “тяжкі” та “незграбні”. Неозброєним оком стає помітно, як зношується взуття. Рухова активність ускладнюється, а деякі її види – наприклад, біг, – можуть взагалі стати неможливими.
Близько 3% осіб з плоскостопістю мають цю проблему з народження.

Інші ж
причини її виникнення – це надмірне або недостатнє навантаження на стопи, та надлишкова маса тіла.

Як бачимо, у групі ризику опиняються і люди, які слідкують за своїм здоров’ям та інтенсивно займаються  спортом. Отже, профілактика плоскостопості потрібна абсолютно всім!

 

Підтримка стопи для збереження її форми та функцій

З причин виникнення плоскостопості стає зрозуміло, що профілактика має бути частиною способу життя. Слідкувати за вагою та обирати якісне взуття – важливі фактори успіху. Та значно більше впевненості кроків можна отримати, використовуючи устілки, створені спеціально для підтримки склепінь стопи. Вони дозволяють оптимально розподілити навантаження і не допускають зменшення висоти підйому стопи.

Можливість застосовувати у взутті різного типу допоможе почуватись комфортно щодня: вдома, на роботі, у спортзалі чи на пробіжці. Саме такі властивості є у шейперів ходи Insoly. Виготовлені індивідуально, вони стануть джерелом комфорту та Вашим секретом ідеальної ходи. Важливо: зручність повсякденного використання з’явиться не одразу – адже після тривалого неправильного навантаження стопі потрібно буде адаптуватися до анатомічно правильної форми. Та вже дуже скоро зміни на краще будуть відчутні та очевидні.

Підтримка стопи – це підтримка усього тіла, яка впливає на якість нашого життя щодня. Приділіть їй увагу – і хай стопи будуть надійною опорою, а рух приносить задоволення.