Мистецтво бою та рівноваги
Східні бойові мистецтва — це цілий світ. У сучасному світі ними займаються як професійним спортом, як філософією та мистецтвом, а також — як чудовою руховою активністю. Деякі зі східних бойових мистецтв, такі як дзюдо, карате, самбо, тайський бокс, — потребують сильної фізичної підготовки та мають вагомі обмеження за станом здоров’я. Натомість — айкідо та ушу мають групи для будь-якого віку. Рух — це здоров’я. А робота над силою духу та всебічною гармонією, яка входить до занять східними єдиноборствами, — дає можливість стати справді кращою версією себе. З’ясуймо детальніше, чим корисні тренування та як отримати від них максимум розвитку та приємних вражень.
Мудрість зі Сходу: знайомимось ближче
Техніки самозахисту опановували та передавали у багатьох місцевостях східних країн. З найбільш визнаних наступні об’єднались у цілі види спорту та дійшли до нашого часу:
Айкідо та Хапкідо — єдиноборства, які використовують силу супротивника проти нього самого. Якщо айкідо в нас на слуху, то хапкідо — дещо нове. Та це корейське мистецтво бою не поступається системністю підходу та користю для спортсменів.
Дзюдо — мистецтво бою, де велика увага приділена координації не лише фізичних рухів, а навіть фізичних та духовних зусиль.
Джиу-джицу — відносно молоде японське бойове мистецтво родом з дев’ятнадцятого століття. Борці розвивають здатність “піддатися, щоб перемогти” — спеціальні техніки, які розфокусовують увагу супротивника.
Карате — “порожня рука” — японське єдиноборство. У ньому існують техніки як захисту, так і нападу. Для занять необхідна потужна силова підготовка, грамотні розтяжки та значна витривалість.
Тайський бокс — бій у форматі вільного поєдинку. Досить травматичний вид спорту — тому на тренуваннях та змаганнях використовується захисна амуніція.
Тхеквондо — корейське бойове мистецтво, яке крім захисту без зброї пропагує здоровий спосіб життя та особистісне зростання.
Погодьтесь, у всіх східних єдиноборств цікава філософія та значний компонент духовного вдосконалення. А як щодо конкретної користі для здоров’я?
Сильне тіло та стійка психіка
Східні єдиноборства сполучають динамічні силові навантаження зі статичними. А розминка завжди має елементи стретчингу та кардіотренувань. Таке сполучення вправ дозволяє спалити зайві калорії та розвинути м’язи без ефекту “нарощування”.
Ви покращуєте обмін речовин, розвиваєте координацію рухів, гнучкість, силу та витривалість. Крім того, заняття у групі є особливим спілкуванням. А робота у парі — фізичною взаємодією, яка дозволяє зняти стрес.
До двадцятого століття бойові мистецтва вважали виключно чоловічим заняттям. Та згодом виявилось, що цей вид спорту надзвичайно корисний для жінок. Йдеться не лише про стрункість та навички самооборони, а й про інтелектуальний розвиток.
Рівновага та реакція
Більшість прийомів у згаданих бойових мистецтвах засновані на роботі з вагою. Частини тіла стають важелями та противагами — і для правильної роботи цієї системи дуже важливе симетричне та фізіологічне положення тіла, правильна постава та положення стопи. Від рівноваги та можливості зафіксувати позицію тіла залежить дуже багато. А можливість швидко зреагувати — це, в першу чергу, можливість не витрачати час на балансування тіла.
Чи корисно займатися босоніж?
Стопа людини призначена для ходіння по природних поверхнях: землі, піску, траві. Сучасні люди навіть вдома часто ходять взуті. Тому для занять спортом у залі чи на секціях часто використовують спеціальне взуття.
Натомість східними єдиноборствами займаються босоніж. І щоби для незвиклих ніг навантаження не стали непосильними — важливо, щоби в звичному житті склепіння стопи мали належну підтримку спеціальних формуючих устілок. Ті, хто вже спробував шейпери ходи Insoly, мали певний період “звикання” до правильного положення стопи. Це також своєрідне тренування. Та комфорт, який настає у подальшому носінні — це не оманлива зручність м’якого взуття, а фізіологічне положення, корисне для всього тіла.
Звичка правильно розташовувати стопу на поверхні формує правильну поставу. А дотримання симетрії тіла дозволяє досягти успіху в будь-яких тренуваннях швидше та з більшою приємністю.
Хай ваш шлях фізичного та духовного вдосконалення буде натхненний, а кожен крок в ньому — впевнений.