збереження здоров'я

Краса тіла починається зі стопи

Словосполучення “гарна хода” ми легко пов’язуємо з правильним положенням стопи у русі. А от про те, наскільки прямо пов’язане положення стопи з красою фігури – замислюємось нечасто.

Цього разу поговоримо не про правильні стійки на тренуваннях. Вони – важливі та складають велику частину результату. Та нам стало цікаво – чи можна покращити свій вигляд почавши просто правильно ходити? Виявляється – так! Ми вирішили заглибитися в тему зв’язку стопи та стрункості тіла – і поспішаємо поділитися результатами.

Вищий – отже, стрункіший

Почнемо з найпростішого. Якщо існують норми ваги у співвідношенні зі зростом, то варіантів “прийти у норму” – точно більше, ніж один. Звісно, об’єктивно надлишкової маси тіла все одно варто позбавитись. Але чи Ви певні, що знаєте точно свій зріст? Можливо, є спосіб додати кілька сантиметрів висоти Вашій фігурі (і це не підбори!).


Довжина тіла людини залежить від постави. Неправильна постава – це зміна природних вигинів хребта, затиснення хребців у неправильному положенні, зміна пропорцій та розташування інших кісток – наприклад, ребер. А зміни в ребрах тягнуть за собою розширення талії та неправильне навантаження на м’язи спини та живота.

Якщо зі спиною – зрозуміло, то до чого тут стопи? Стопа – важливий орган опорно-рухової системи. Зміна положення стоп впливає на хребет навантаженням від кількох до кількох десятків кілограмів. Відповідно, хребет та м’язи поряд починають компенсувати навантаження як можуть – порушуючи симетрію. 


Існує чимало комплексів вправ та розтяжок, які допоможуть додати зросту. Та всі вони мають зміст лише тоді, коли стопа у звичайному положенні не спричинятиме шкоди поставі.

Підтягнуті стегна: результат не лише вправ, а і ходи

Найбільші м’язи у нашому тілі розташовані у верхній частині ніг. Від їхнього тонусу та форми дуже залежить як рухова активність, так і вигляд фігури.

Ми знаємо, що для досягнення правильного ефекту від тренувань важливо виконувати вправи при фізіологічному положенні тіла. А коли йдеться про ноги та стегна – зв’язок зі стопою більш ніж очевидний.

Так, дослідження показує, що положення стопи прямо пов’язане з ротацією стегна та положенням тазу. Пронація стопи змушує стегнову кістку повертатись всередину. Зміни м’яких тканин через такі зміни у кістках – очевидні. Під навантаженням, яким є будь-яке тренування, викривлення та його наслідки посилюються. Про округлі сідниці не йдеться, коли людині доводиться підтягувати їх для збереження рівноваги тіла.
Правильне положення стопи не лише дозволяє отримувати більше користі від вправ для ніг, а і дозволяє мати гарний вигляд вже під час тренування.

 

А до чого тут прес та діафрагма?

У тілі людини є безліч зв’язків, сформованих зв’язками (фасціями). Зв’язки йдуть від стопи до тазу, і навіть  – до самої діафрагми. отже, положення стопи пов’язане з нашим диханням. Фахівці радять поєднувати діафрагмальне дихання з вправами для стоп. У результаті отримуємо не надто виснажливе, але функційне та потужне тренування м’язів кору.

Якщо прес та діафрагма працюють як слід, хребет рівний та хода правильна – стрункість талії значно покращується. Хоч для справжнього ефекту від тренувань потрібен час, та правильне положення стопи ставить тіло у природну рівновагу. А від природи ми – гарні та стрункі. 

Ходьба як тренування

Вирівнявши стопи, ми можемо сміливо повернутись до головних постулатів схуднення – витрачати менше калорій, ніж споживаємо. Ходьба – корисний спосіб спалювання калорій. У залежності від місцевості та темпу ходьби, витратити можна від 250 до 500 ккал на годину.  Крім того, як ми вже переконались – “ходити правильно” означає ще і тренувати м’язи, вирівнювати симетрію тіла, і виглядати чудово вже під час тренування.

 

Як же організувати правильне положення стоп?

Взуття має властивість змінювати форму. Крім того, навіть найкращі моделі виготовляють стандартними, а форма стопи кожної людини – інакша.
Шейпери ходи Insoly – індивідуального виготовлення. Вкладені у взуття, вони забезпечать підтримку склепіння стопи та правильний розподіл навантаження. 

Ви можете стати стрункіше завдяки тренуванням, але виглядати стрункіше почнете щойно нормалізуєте положення Вашого тіла. Спробуйте – та переконайтесь!