спорт

Диво гнучкості та вправності

Спортивна гімнастика та її заслужена популярність

“Гімнастка, не інакше” — захоплено шепочуть услід дівчині. Нічого дивного: тих, хто займається цим видом спорту, ми помічаємо одразу.

Гімнастика, як система вправ для всебічного фізичного розвитку і вдосконалення, з’явилася ще до нашої ери у Стародавній Греції. Основу сучасної спортивної гімнастики складають вправи на гімнастичних снарядах (перекладині, різновисоких та паралельних брусах, гімнастичному коні, кільцях, колоді), вільні вправи та опорні стрибки. Це олімпійський вид спорту, який активно розвивається, адже постійно відкриваються нові гімнастичні школи, з’являються численні турніри, а програма змагань щороку ускладнюється і збагачується новими елементами.

В Україні гімнастика існує вже 160 років і почала свій шлях з Одеси, де у 1861 році було засновано перший гімнастичний гурток. З того часу призерами і переможцями найпрестижніших світових змагань та чемпіонатів неодноразово ставали представники нашої країни. При згадці про них — приміром, про Лілію Подкопаєву, — ми мимоволі випрямили спини. І з ідеально правильною поставою продовжуємо розповідати: як це — займатися спортивною гімнастикою?

 

Стрибок у розвитку — для дітей та молоді

Спортивна гімнастика – досить складний вид спорту, тому зазвичай майбутні чемпіони знайомляться зі своїми тренерами ще у дошкільному віці. Діти —  гнучкі та мають природну еластичність зв’язок. А ще вони менше бояться труднощів та легше звикають до режиму тренувань. У підлітковому віці гімнастика допомагає гармонійному фізичному розвитку, укріпленню м’язів, формуванню постави, розвитку координації, гнучкості, сміливості та впевненості.

Водночас професійна гімнастика – досить травматичний вид спорту. Дорослі розряди містять багато складних вправ, які іноді можуть призводити до серйозних ушкоджень. Спортивна гімнастика на професійному рівні – це спорт сильних, де залишаються лише ті хлопці і дівчата, які люблять спорт настільки, що готові на ризики.

Гімнасти досить рано завершують кар’єру: пік спортивних досягнень припадає на зовсім юний вік, до 20 років. Але якщо ви не плануєте досягати олімпійської першості, то заняття можна починати і в дорослому віці. Тренувальну програму формують під різний вік та фізичні здібності, головне – бути обережним та займатися без фанатизму, щоб не нашкодити собі. Опанувати базові гімнастичні елементи (перекиди, стійку на руках тощо) досить швидко може кожен здоровий дорослий, а от для виконання складних трюків потрібні роки практики. 

 

Розширюємо межі можливостей.

Гімнастика – видовищний та динамічний спорт. Часом здається, що атлети змогли подолати земне тяжіння і навчилися літати. Насправді завдяки тренуванням крила у вас не виростуть, та ви точно зможете відкрити нові можливості свого тіла, покращити координацію і сформувати поставу. Ось чому спортсмени та спортсменки так вирізняються з натовпу!

Гімнастика є вхідним квитком у світ спорту. Підготовка, яку отримують навіть на  початковому рівні, дозволяє згодом успішно освоїти практично будь-який інший вид фізичної активності. Ви навчитеся краще відчувати своє тіло та краще керувати ним, а також розвинете морально-вольові якості та легше долатимете страх. 

 

Баланс — на вагу золота

Важливою частиною тренувань є розвиток гнучкості, координації та здатності утримувати баланс. Координація рухів є першоосновою, фундаментом будь-якої фізичної діяльності, пов’язаної не лише з гімнастикою, а й загалом з життєдіяльністю людини.

Вправи на брусах і на колоді, опора при виконанні яких іде на ноги, укріплюють м’язи стоп та масажують їх, а нестійка опора дає додаткове навантаження. Стрибки на батуті є частиною початкової підготовки гімнастів і гарним способом розвинути вестибулярний апарат, а також —  укріпити м’язи та суглоби ніг. Для ефективних стрибків та балансу під час тренувань важливе здоров’я стопи та правильне її положення.

 

Підтримка стопи для найкращих результатів

Біомеханічні дослідження показали, що при відштовхуванні від поверхні для виконання сальто назад вертикальне навантаження на стопу перевищує вагу спортсмена у 3-5 разів.

Використання шейперів ходи Insoly протягом дня у вашому звичному взутті допоможе підтримувати стопу у правильному положенні. А отже, вона зможе значно ефективніше працювати під час тренувань.

Особливість спортивної гімнастики в тому, що спортсмени не залежать від погоди і займаються 12 місяців на рік, не маючи довгих перерв у тренуванні. Спортивні ортопедичні устілки під час виконання вправ також не використовуються, адже більшість спортсменів тренується босоніж. Круглорічні тренування босоніж — це неабияке навантаження. Тому для якісної роботи м’язів та для запобігання захворюванням і травмам стопи гімнаста такою важливою є профілактика.

Загартовуйте характер, зміцнюйте тіло та займайтеся гімнастикою у задоволення!