спорт

Забити гол, розвіятись та зміцнити здоров’я

Ігрові види спорту можуть стати частиною життя. Здоров’я і зовнішність лише подякують нам за це, а ще — ми можемо стати добрим прикладом для наступного покоління. Сьогодні продовжуємо розповідати про види спорту та заохочувати займатися — з найкращим настроєм на у взутті, що найкраще підтримує ваші стопи.

На черзі — футбол.

Спорт з жорсткими правилами та нестримною енергетикою.

Багато хто вважає, що футбол родом із Англії. Але ФІФА офіційно визнала його батьківщиною Китай, бо гру винайшов китайський імператор понад 5 тисяч років тому. Звісно, згодом схожі ігри існували і в інших країнах. За стандартизацію гри ми маємо подякувати саме Британії, а точніше – «Кембриджським правилам», які узгодили між собою гру різних клубів. До цього футбол перебував у хаотичному стані: у різних клубів було різне ставлення до передачі м’яча руками, штовхання та підсікання гравців суперника та навіть різна кількість гравців у командах.

 Сьогодні у «копанку» грають 250 мільйонів чоловіків та жінок з понад 200 країн світу, а численні футбольні змагання проводяться щодня на різних рівнях — від аматорських та професійних клубів, до національних збірних та світових першостей.

Потужна спільнота гравців та вболівальників.

Вирішальний фактор, що визначає популярність спорту – кількість глядачів. Свої армії прихильників є у всіх командних ігор, але саме футбольні стадіони — найбільші, а вболівальники стали особливою категорією, невіддільною від гри.  Футбольні поєдинки — видовищні й непередбачувані. Тут можливо все: дивовижні та випадкові голи на останніх секундах, помилки, заміни… Тож щоразу емоції на трибунах зашкалюють. Енергія вболівальників передається гравцям — і навпаки: навряд чи ви знайдете хоч одного справжнього вболівальника, який ніколи не пробував грати у футбол на любительському рівні. Тож можемо сказати, що футбольна культура розвивається з прикладу — зірок-спортсменів, улюблених гравців національних збірних та тренерів-експертів. Їхній авторитет просто підштовхує взутись у бутси вже і негайно.

Футбол об’єднує та… лікує!

Трансляцій матчів часом асоціюються з пабами і пивним животиком. Але якщо ви не глядач, а гравець, то футбол може стати «ліками» при діабеті, ожирінні, ревматоїдному артриті, синдромі хронічної втоми й навіть депресії. Цю гру часом використовують навіть у державних стратегіях для покращення здоров’я жителів та зменшення рівня вживання алкоголю серед молоді, бо спорт – найкращий наркотик. Футбол, як і будь-яка регулярна фізична активність робить нас щасливішими, а користь для організму від гри має багато аспектів: від кардіотренування і збільшення витривалості, до подолання  психічних розладів. Футбол не лише навчає координації, спільній роботі та тренує  «думати на ходу», але й допомагає соціалізації, налагодженню і підтримці дружніх зв’язків.

Футбол — спорт, що єднає.  Хочете перезавантажитися, підтримати фізичну форму й відпочити – кличте друзів, співробітників чи сусідів і гайда на стадіон копати м’яча! Крім користі для здоров’я, футбол — чудовий тімбілдинг. Порозумівшись на полі, співробітники значно краще взаємодіють і в робочих питаннях  Тож великі компанії давно застосовують цей метод для зміцнення команди.

Існує безліч різновидів гри: футзал, пляжний, дворовий, болотний футбол та навіть «ходячий футбол» для людей літнього віку. 

Навантаження на ноги футболіста.

Футбол – динамічний вид спорту, а ноги, «двигуни» футболіста, витримують колосальне навантаження. Специфіка гри потребує не просто бігу по прямій, а постійних перебудов та розворотів, різких зупинок, упорів стопою для зміни траєкторії руху. Стопи професійних футболістів можуть зазнати травм та деформацій. Варто звертати увагу на профілактику. Адже ми знаємо, що незначна незручність для стопи відбивається на здоров’ї, симетрії та функціонуванні цілого організму. Тож варто подбати, щоби навіть незначні відхилення положення стопи від норми не збільшували ризику ушкоджень. Розігрів м’язів — обов’язкова частина тренування. А підбір взуття має бути ретельний, з урахуванням поля, на якому відбудеться гра.

Навіть для абсолютно здорової стопи футбол – серйозне випробування. Якщо ж є хоча б мінімальне зменшення висоти склепіння стопи, то до підтримки стопи треба підійти відповідально. Устілки зі звичайного, навіть якісного спортивного взуття буде недостатньо.

Чи можна бігати годинами та зберегти стопи здоровими?

Скоріше за все, більшість наших читачів гратимуть у футбол на любительському рівні, тож навряд чи постраждають від надмірних тренувань. Проте усім нам годиться повчитися у професіоналів як трюкам, так і досвіду підтримки здоров’я ніг. Спортсмени використовують не лише щитки для гомілки, а і устілки, які запобігають плоскостопості. Устілка – перший контакт  тіла з опорою і що ергономічніше вона підлаштована під стопу, то кращу роботу стопа може виконати під навантаженням. Шейпери ходи Insoly моделюються на основі індивідуальних відбитків, допомагають підтримувати стопу в анатомічно правильній позиції та знімати напругу з м’язів. А також — сприяють рівномірному розподілу навантаження та покращенню ваших фізичних показників. Футболісти знають про важливість індивідуального підбору устілки, тому завжди дістають їх з взуття перед тим як подарувати чи віддати свої бутси на благодійність.

Хочеться завершити тим, що надворі — літо, і це ще один привід зробити футбол частиною свого активного способу життя. Та насправді гра майже не має сезонності, тож коли б ви не прочитали цю статтю — взувайте корисне якісне взуття та мерщій забивайте гол — як у спорті, так і в досягненні всіх ваших цілей.